strona główna  |  o nas  |  godziny otwarcia  |  kontakt     
2020-02-23
  Nowości książkowe - luty 2020 r. (2) 21 luty, 2020 - 08:22

  Zachęcamy do zapoznania się z lutowymi nowościami książkowymi. Więcej w zakładce NOWOŚCI WYDAWNICZE. Przypominamy o możliwości rezerwacji książek na www.szukamksiążki.pl lub mailowo: biborn@interia.pl.

  Audiobooki - grudniowe nowości 16 Grudzień, 2019 - 10:28

  Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach wzbogaciła swoje zbiory o 22 nowe audiobooki, czyli książki do słuchania w formacie MP3 (płyty CD). Wśród nich znajdują się współczesne powieści dla dorosłych oraz opowiadania i bajki dla dzieci. Audiobooki można wypożyczać do domu na takich samych zasadach jak książki. Istnieje również możliwość ich rezerwacji on-line. Zapraszamy! Więcej TUTAJ.

  Zapraszamy dzieci z rocznika 2014-2017 13 Grudzień, 2019 - 12:46

  Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach, we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie, uczestniczy w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”Każde dziecko w wieku 3-6 lat (2014-2017), które przyjdzie do naszej biblioteki, jest lub zostanie naszym czytelnikiem (rodzic może zapisać - potrzebny pesel dziecka), otrzyma wyjątkowy prezent: książkę "Pierwsze czytanki" i Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

  Zachęcamy do obejrzenia 30-sekundowego filmiku: https://www.youtube.com/

  Biblioteczna Akademia Malucha już się rozpoczęła! 20 Wrzesień, 2019 - 13:49

  We wrześniu 2019 r. rozpoczęły się spotkania w ramach cyklu Biblioteczna Akademia Malucha. Biorą w nich udział grupy 5-latków z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Ornontowicach (Motylki i Stokrotki) oraz dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. Aniołów Stróżów w Ornontowicach. Są to zajęcia z edukacji czytelniczej, podczas których dzieci poprzez zabawę poznają przygody bohaterów bajkowych i różne formy czytania książek (tradycyjne i nowoczesne). Spotkania odbywają się raz w miesiącu i potrwają do czerwca 2020 r.

  Więcej TUTAJ.

  Czasopisma do wypożyczenia do domu! 18 Styczeń, 2019 - 15:41

  Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach posiada w ofercie gazety i czasopisma, które można bezpłatnie wypożyczać do domu, na okres nie dłuższy niż dwa tygodnie. Żeby skorzystać z takiej możliwości, trzeba być czytelnikiem naszej biblioteki. Na bieżąco prenumerowane i dostępne są następujące tytuły:

  Masz niepotrzebną książkę? Przekaż ją do biblioteki! 29 Marzec, 2016 - 15:51

  Wszystkie prawa zastrzeżone | projekt: PLAYSTOP.PL L | strona główna | o nas | napisz do nas | kontakt


  Strona internetowa został‚a zrealizowana ze ś›rodków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.
  -A A +A