strona główna  |  o nas  |  godziny otwarcia  |  kontakt     
2019-10-21
  Czytam - więc jestem 16 Październik, 2019 - 12:11

  24 października 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach organizuje dla starszych dzieci warsztaty czytelnicze Czytam - więc jestem. Spotkania prowadzone będą przez animatorkę kultury, pedagoga dramy, trenerkę i instruktorkę teatralną Iwonę Kusak. Poprzez techniki dramowe i burzę mózgów uczniowie przekonają się o pozytywnych aspektach czytania książek.

  Warsztaty organizowane są w ramach projektu "Czytamy i działamy!". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2019.

   

  Nowości książkowe - październik 2019 4 Październik, 2019 - 13:14

  Zachęcamy do zapoznania się z pierwszymi jesiennymi nowościami książkowymi. Więcej w zakładce NOWOŚCI WYDAWNICZE. Przypominamy o możliwości rezerwacji książek na www.szukamksiążki.pl lub mailowo: biborn@interia.pl.

  Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  Kici Nici i przyjaciele - warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci 24 Wrzesień, 2019 - 11:26

  Kici Nici i przyjaciele to cykl warsztatów interdyscyplinarnych, prowadzonych przez Alinę Przydatek. Dzieci są zapraszane przez gałgankowe postaci - bohaterki książeczek Kici Nici, które stworzyła autorka i prowadząca spotkania. Wykorzystane są znane i lubiane przez dzieci takie formy aktywności, jak: wiersze, bajki, opowiadania, piosenki, kukiełki, wycinanki czy kolorowanki. W spotkaniach, które trwają od września do grudnia 2019 r., biorą udział 3 grupy dzieci w wieku 7-8 lat.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2019.

  Od deski do deski - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci 24 Wrzesień, 2019 - 11:15

  W czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Ornontowicach trwa cykl warsztatów literacko-plastycznych Od deski do deski. Są to zajęcia ze sztuki oparte na literaturze dla dzieci, prowadzone przez Fundację NIDO. Udział w nich wezmą dzieci najmłodsze, w wieku do 4 lat (m. in. grupa dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. Aniołów Stróżów). Podczas zajęć prowadzący będą wybierać najciekawsze książki, czytać ich fragmenty i na ich podstawie organizować zabawy ruchowe, działania muzyczne i plastyczne. Terminy na plakacie.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2019.

  Biblioteczna Akademia Malucha już się rozpoczęła! 20 Wrzesień, 2019 - 13:49

  We wrześniu 2019 r. rozpoczęły się spotkania w ramach cyklu Biblioteczna Akademia Malucha. Biorą w nich udział grupy 5-latków z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Ornontowicach (Motylki i Stokrotki) oraz dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. Aniołów Stróżów w Ornontowicach. Są to zajęcia z edukacji czytelniczej, podczas których dzieci poprzez zabawę poznają przygody bohaterów bajkowych i różne formy czytania książek (tradycyjne i nowoczesne). Spotkania odbywają się raz w miesiącu i potrwają do czerwca 2020 r.

  Więcej TUTAJ.

  Czytamy i wygrywamy! - konkurs dla dzieci w wieku 5-12 lat 16 Wrzesień, 2019 - 15:14

  Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach zachęca dzieci w wieku 5-12 lat do udziału w nowym konkursie pn. Czytamy i wygrywamy! Konkurs polega na wykonaniu 3 zadań i oddanie ich w terminach: zadanie 1. do 7 października, zadanie 2. do 28 października i zadanie 3. do 15 listopada 2019 r. Przewidziane są nagrody rzeczowe główne i pocieszenia. Zadanie nr 1 można odebrać w bibliotece (ul. Klasztorna 1).

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2019.

  UWAGA: zadanie nr 3 do odbioru w bibliotece!

   Regulamin konkursu     |      Klauzula informacyjna i zgody

  Spotkanie z Krzysztofem Fillą 13 Wrzesień, 2019 - 12:50

  12 września 2019 r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Ornontowicach odbyło się spotkanie z Krzysztofem Fillą – autorem wystawy fotograficznej „Zadziwiający świat tropików Ameryki Centralnej”. Fotografie zostały wykonane podczas podróży pana Krzysztofa do Ameryki Centralnej (Panama, Kostaryka) zimą 2018/2019. Wystawa fotografii trwa do 13 września br.

  Fotorelacja TUTAJ

  Wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat 4 Wrzesień, 2019 - 11:52

  Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach, we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie, przygotowała prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat, roczniki 2013-2016), które przyjdzie do biblioteki otrzyma wyjątkowy prezent – Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

  Wygraliśmy projekt! 12 Kwiecień, 2019 - 08:28

  "Czytamy i działamy!" - tak nazywa się projekt czytelniczy dla dzieci, który będzie realizowany przez naszą bibliotekę od maja do listopada 2019 r. Jego zadaniem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci w wieku do 12 lat. Będzie to dobry sposób spędzania wolnego czasu, poprzez wspólne czytanie książek oraz towarzyszące temu zabawy i wizyty zaproszonych gości. Dzieci przekonają się, że książka to nie tylko obowiązek czytania, ale doskonała zabawa rozwijająca ich twórcze myślenie, wyobraźnię i kreatywność. Zorganizujemy:

  Czasopisma do wypożyczenia do domu! 18 Styczeń, 2019 - 15:41

  Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach posiada w ofercie gazety i czasopisma, które można bezpłatnie wypożyczać do domu, na okres nie dłuższy niż dwa tygodnie. Żeby skorzystać z takiej możliwości, trzeba być czytelnikiem naszej biblioteki. Na bieżąco prenumerowane i dostępne są następujące tytuły:

  Masz niepotrzebną książkę? Przekaż ją do biblioteki! 29 Marzec, 2016 - 15:51

  Wszystkie prawa zastrzeżone | projekt: PLAYSTOP.PL L | strona główna | o nas | napisz do nas | kontakt


  Strona internetowa został‚a zrealizowana ze ś›rodków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.
  -A A +A